رزرواسیون بلیط هواپیما

1398/03/22

هرکجا که باشید، می‌توانید با مراجعه به آژانس گردشگری تیشتر در زمانی کم و با قیمتی مناسب، بلیط هواپیمایی مورد نظر خود را تهیه نمایید. آژانس تیشتر با بهره‌گیری از معتبرترین تامین‌کنندگان، بهترین تجربه خرید بلیط را برایتان رقم خواهد زد.

هرکجا که باشید، می‌توانید با مراجعه به آژانس گردشگری تیشتر در زمانی کم و با قیمتی مناسب، بلیط هواپیمایی مورد نظر خود را تهیه نمایید. آژانس تیشتر با بهره‌گیری از معتبرترین تامین‌کنندگان، بهترین تجربه خرید بلیط را برایتان رقم خواهد زد.
کافی‌ست مبدأ، مقصد، تاریخ سفر و موارد ترجیحی خود مثل کلاس پرواز و فرودگاه مد نظرتان را به کارشناسان ما اعلام نمایید تا در کمترین زمان، بهترین پیشنهادات را به شما اعلام کنند. از آنجایی که آژانس گردشگری تیشتر با تمامی ‌ایرلاین‌های داخلی و خارجی و حتی ایرلاین‌‌های داخلیِ سایر کشورها همکاری می‌کند، شما گزینه‌های متنوعی برای انتخاب خواهید داشت.
همچنین در صورتی که تاریخ دقیق سفرتان مشخص نیست و یا حساسیتی روی تاریخ مشخصی برای سفر ندارید، می‌توانید تنها با مشخص کردن محدوده کلی زمان سفرتان، این کار را به کارشناسان ما بسپارید تا بهترین زمان را با کم‌ترین هزینه پروازی، برایتان پیدا کنند.


بلیط‌های ارائه شده توسط تامین‌کنندگان به دو نوع چارتری و سیستمی ‌عرضه می‌شود.


بلیط‌های سیستمی ‌توسط شرکت‌های هواپیمایی و در مسیرهایی معین به‌‌صورت سالانه عرضه می‌شوند. به این معنی که زمانی که شما بلیط سیستمی خریداری می‌کنید، هزینه بلیط را به‌صورت مستقیم به خود شرکت هواپیمایی پرداخت می‌کنید. قیمت بلیط‌های سیستمی‌ معمولاً طبق تعرفه‌ای که از سوی سازمان یا شرکت هواپیمایی تعیین ‌شده، قیمت‌گذاری می‌شود و به طور معمول ثابت است و در طی سال می‌توانید نسب به رزرو آن اقدام نمایید. این ویژگی باعث می‌شود تا بتوانید در طول سال یک برنامه‌ریزی مناسب نسبت به رزرو این‌گونه پرواز‌ها داشته باشید. علاوه بر این، قیمت‌‌ها و امکانات ارائه‌ شده برای این نوع بلیط هواپیما، برای شرایط سنی مختلف، متفاوت است و معمولاً رزرو بلیط برای کودکان قیمت‌های کمتری را در برمی‌گیرد.


بلیط چارتری به بلیط صندلی‌هایی اشاره می‌کند که توسط آژانس‌ها در هواپیما از قبل کاملا رزرو شده‌اند.
ازآنجایی که صندلی‌های چارتری از قبل توسط آژانس خریداری و هزینه آن‌ها پرداخت شده‌است، در صورتیکه برخی از این صندلی‌ها تا لحظات پایانی قبل از پرواز خالی بمانند، امکان نزول قیمت بلیط وجود دارد. بنابراین اگر به طور ناگهانی تصمیم به انجام سفری گرفته‌اید و یا نیازی به برنامه‌ریزی دقیق از قبل ندارید، می‌توانید با خرید بلیط‌های چارتریِ لحظه آخری، سفر مقرون به صرفه‌تری داشته باشید.
اما باید بدانید که امکان لغو کردن (کنسلی) در بلیط‌های چارتری وجود ندارد. بنابراین در صورتی که حتی درصدی امکان لغو سفرتان وجود دارد، سعی کنید برای خرید بلیط هواپیمای سیستمی ‌اقدام نمایید.
ضمنا مد نظر داشته باشید که در صورتی که عضو باشگاه مشتریان هواپیمایی خاصی هستید و با خرید بلیط آن هواپیمایی، در آینده از تخفیفات و امتیازات ویژه‌ای برخوردار می‌شوید، باید از بلیط‌های سیستمی‌ هواپیما استفاده کنید زیرا امتیازات باشگاه مشتریان، به بلیط‌های چارتری تعلق نمی‌گیرد.

 

قوانین
خواهشمندیم قبل از انتخاب و خرید بلیط، به قوانین خرید و کنسلی بلیط‌های هواپیما توجه کافی نمایید:


- در خواست کنسلی بلیط‌های سیستمی‌ از طرف مسافر، مطابق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه‌ کنسلی می‌شود. مقدار جریمه کنسلی بلیط‌های هواپیمایی داخلی، طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و قوانین ایرلاین‌ها متفاوت است. بنابراین قبل از خرید بلیط، قوانین مربوطه را حتما مطالعه نمایید. پس از درخواست کنسلی توسط مسافر، مبلغ جریمه کنسلی از قیمت بلیط کسر شده و باقیمانده مبلغ، به شماره حساب اعلام شده توسط مسافر برمی‌گردد. این مسئله در مورد پروازهای غیر قابل استرداد صادق نیست. بازپرداخت مبلغ قابل استرداد، حداکثر ظرف ۲۴ تا 72 ساعت انجام خواهد شد.


- در صورتی که قصد خرید بلیط 2 پرواز متوالی را دارید می‌بایست هنگام خرید، حداقل ۳ ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم فاصله زمانی را مد نظر قرار دهید. آژانس تیشتر مسئولیتی در قبال نرسیدن مسافر به پرواز دوم به عهده ندارد.


- بدون ویزا بودن برخی از کشور‌ها به این معنی است که مسافران برای حضور در آن کشور احتیاج به ویزا ندارند؛ اما گاهی برای پرواز و رسیدن به یک کشورِ بدون ویزا، نیاز به یک یا چند ویزا دارید. به عبارت دیگر برای پرواز به بعضی از کشورهای آمریکا و اقیانوسیه، باید از چند کشور بگذرید و در آن‌ها توقف داشته باشید، که بدون داشتن ویزای این کشورها، سفر امکان پذیر نیست.


- در صورتی که هنوز ویزای خود را از سفارت دریافت نکرده‌اید، حداکثر تا 10 روز قبل از زمان پرواز، اطلاعات ویزای خود را جهت درج در بلیط به کارشناسان ما در پشتیبانی تیشتر تراول اطلاع دهید. چرا که در صورت آماده نشدن ویزا از طرف سفارت، تیشتر تراول مسئولیتی در قبال بلیط خریداری شده ندارد و این بلیط مشمول قوانین کنسلی می‌شود. همچنین قبل از خرید بلیط هواپیمای خارجی در کشورهای نیازمند به ویزا، به تاریخ شروع و انقضای ویزا و حداکثر زمان ممکن برای اقامت تعیین شده توسط سفارت توجه کنید. پیش آمدن هرگونه مشکل ناشی از موارد ذکر شده برعهده مسافر می‌باشد.


- ورود به اکثر کشور‌ها نیازمند ویزا است. قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاه‌شان توقف دارید)‌ را چک کنید و در صورت پیدا نکردن اطلاعات کافی، با پشتیبانی تماس بگیرید. توجه داشته باشید که ترانزیت در اغلب کشور‌ها اعم از کشورهای آسیایی و اروپایی و امریکایی تا 8 ساعت متعارف و قابل قبول از طرف شرکت‌های هواپیمایی مختلف می‌باشد، درغیر این ‌صورت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نیاز و یا عدم نیاز به ویزای ترانزیت با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.


- با ویزای توریستی شنگن، ورود ترجیحا باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی را از سفارت آن کشور گرفته‌اید در غیر این صورت، مسئولیت عدم اجازه ورود توسط کشور ورودی، به عهده مسافر خواهد بود.


- در صورت داشتن ویزای شنگن 1 بار ورود (سینگل), اجازه ورود مجدد را ندارید.


- در خواست کنسلی بلیط‌های سیستمی ‌از طرف مسافر، مطابق قوانین مندرج در بلیط و اعلامی ‌از طرف ایرلاین مربوطه می‌باشد. پس از درخواست استرداد، مبلغ جریمه از مبلغ پرداخت شده توسط مسافر کسر شده و باقیمانده مبلغ، به‌طور آنلاین به حساب مسافر برمی‌گردد. این مسئله در مورد پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت کاری می‌باشد.


- نوع هواپیما بر اساس اعلام ایرلاین‌‌ها و چارترکنندگان در هنگام خرید و بلیط صادر شده مشخص می‌باشد. هر نوع تغییر در نوع هواپیما بر عهده شرکت هواپیمایی برگزارکننده پرواز است و تیشتر تراول در این مورد مسئولیتی ندارد.


- قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین ۲ تا ۱۲ سال، برابر با قیمت بلیط بزرگسال است.

مدیر سایت
  مدیر سایت