اخذ ویزای ایران برای اتباع خارجی

1398/03/28

یکی از خدمات آژانس تیشتر تراول اقدام برای دریافت ویزای ایران برای اتباع خارجی به اهداف مختلف، اعم از توریستی، تجاری و... می‌باشد.

یکی از خدمات آژانس تیشتر تراول اقدام برای دریافت ویزای ایران برای اتباع خارجی به اهداف مختلف، اعم از توریستی، تجاری و... می‌باشد. شما می‌توانید با تماس با آژانس تیشتر، از کمک کارشناسان ما بهره‌مند شوید. کارشناسان تیشتر شما را در خصوص نوع ویزای مورد نیاز راهنمایی کرده، تمامی اطلاعات و مدارک لازم را دریافت کرده و سریعا برای ارسالِ درخواست ویزا اقدام می‌کنند.


انواع ویزا
آژانس تیشتر تراول قادر به اخذ انواع ویزاهای تعریف شده برای ورود به کشور ایران می باشد. البته به دلیل برخی ملاحظات و روابط سیاسی، صدور برخی از انواع ویزا برای شهروندان برخی از کشورها، صرفا از طریق نمایندگی‎‌های جمهوری اسلامی ایران و بصورت حضوری امکان پذیر خواهد بود.
هدف از سفر و دیگر شرایط تعیین می‌کند چه نوع ویزایی برای شما مناسب می‌باشد. به عنوان درخواست کننده ویزا، شما باید تمام شرایط دریافت ویزایی که درخواست کرده‌اید را دارا باشید.

ویزای ورود
این نوع ویزا برای اتباع خارجی دارای دعوتنامه از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و خصوصی معتبر که به منظور مذاکره، عقد قرارداد، مذاکره جهت سرمایه گذاری، راه اندازی دستگاه‌های خریداری شده و... عازم ایران می باشند، اعضای هیئت علمی، فرهنگی و محققین، رانندگان حامل کالا یا مسافر، اعضای هیئت‌های رسمی، سیاسی، اقتصادی، هنری، تیم‌های ورزشی، و سازمان‌های بین المللی و تخصصی، کارشناسان و تجار شناخته شده، کارکنان سازمان ملل و ارگان‌های وابسته و همچنین جهت الحاق اعضا خانواده خارجیان مقیم ایران، صادر می گردد. مدارک مورد نیاز برای درخواست این ویزا، دعوتنامه معتبر از نهادهای درخواست کننده می‌باشد.


ویزای جهانگردی
ویزای جهانگردی برای جهانگردان خارجی که به منظور گردشگری وارد کشور می‌شوند، صادر می‌گردد.

ویزای زیارتی
ویزای زیارتی برای جهانگردان مسلمان که به قصد زیارت اماکن مقدسه وارد کشور می‌شوند، صادر می‌گردد.


ویزای سیاسی و ویزای خدمت
این نوع ویزا برای مامورین موقت نمایندگی‌های سیاسی، کنسولی، و دفاتر سازمان‌های بین المللی مقیم ایران، میهمانان موقت مامورین اعم از دیپلمات‌های خارجی مقیم و مامورین ثابت اعزامی، دارندگان گذرنامه سیاسی و خدمت در قالب هیات، برگزاری اجلاس، کارآموزی، اجرای برنامه فرهنگی و آموزشی و دارندگان گذرنامه سیاسی و خدمت که به منظور جهانگردی یا زیارتی قصد سفر به ایران را دارند صادر می‌گردد. برای دریافت این ویزا، نیاز به گذرنامه سیاسی یا خدمت می‌باشد.

ویزای تحصیلی
ویزای تحصیلی برای دانش آموزان، دانشجویان، محققین یا طلاب علوم دینی که قصد تحصیل در ایران را دارند صادر می‌گردد. برای اخذ این ویزا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از وزارت علوم، آموزش و پرورش و یا مراکز علمی مورد تایید می‌باشد.

ویزای با حق کار
ویزای با حق کار برای کارگران، متخصصان صنعتی، پزشکی و...، مهندسین و سایر اتباع خارجی که قصد اشتغال در ایران را دارند، صادر می‌شود و برای دریافت آن نیاز به پذیرش کار از کارفرمای شاغل در ایران که به تایید وزارت کار رسیده باشد، است.

ویزای عبور
این ویزا برای عبور خارجیانی که قصد مسافرت به کشور ثالث از طریق خاک ایران را دارند مانند رانندگان، جهانگردان و تجار صادر می گردد و برای دریافت آن ویزای کشور مقصد نیز باید ارائه شود.

ویزای مطبوعاتی
اصحاب رسانه‌های خارجی مانند خبرنگاران، تهیه کنندگان و تصویربرداران، اعم از دیداری، شنیداری، مکتوب، و دیجیتالی و تهیه کنندگان، سازندگان و دست اندرکاران هر نوع گزارش، فیلم و... که به منظور انجام امور حرفه‌ای عازم کشور می‌باشند باید ویزای مطبوعاتی اخذ کنند. برای دریافت این ویزا نیاز به دریافت مجوز مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای می‌باشد.


ویزای سرمایه گذاری
این ویزا برای اتباع خارجی که با استفاده از سرمایه با منشا خارجی مجوز سرمایه گذاری آنان به تایید سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران رسیده باشد مانند تجار و سرمایه گذاران صادر شده و برای دریافت آن نیاز به تاییدیه سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران می‌باشد.


ویزای خانواده
به منظور رفع مشکلات بانوان ایرانی که مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران با مردان خارجی ثبت ازدواج نموده‌اند وارائه تسهیلات بیشتر به همسر و فرزندان مشترک خارجی آنان، با رعایت شرایط، امکان دریافت ویزای خانواده فراهم گردیده است. کسانی که هنوز ثبت قانونی ازدواج نزد مراجع ایرانی ننموده‌اند، می‌توانند از طریق ویزای بستگان درخواست‌شان را ثبت نمایند. برخی از موارد کاربری این ویزا به این شرح است:
مردان خارجی که با بانوان ایرانی ازدواج کرده اند.
فرزندان خارجی دارای مادر ایرانی
برای دریافت این ویزا نیاز به ارائه اجازه قانونی پدر برای فرزندان می‌باشد.

ویزای درمانی
این ویزا برای اتباع خارجی که به قصد معالجه در یکی از مراکز درمانی معتبر داخل کشور پذیرش دریافت کرده باشند صادر می‌گردد.
برای دریافت ویزای درمانی نیاز به پذیرش درمانی از مراکز درمانی معتبر می‌باشد.


کشورهای معاف از اخذ ویزا
با توجه به قوانین و توافقات بین المللی، امکان ورود به کشور ایران برای تبعه برخی از کشورها بدون دریافت ویزا فراهم گردیده است. این افراد می‌توانند در مبادی ورودی با توجه به قوانین و شرایط تعیین شده، مجوزهای لازم برای ورود را کسب نمایند.


نکات مهم
مواردی که ممکن است درخواست شما برای دریافت ویزا را با مشکل مواجه کنند، به شرح زیر می‌باشند:


انقضای گذرنامه
برای ثبت درخواست همه انواع، داشتن گذرنامه معتبر که حداقل شش ماه از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد الزامی است.

اعتبار ویزا
هنگام صدور ویزای جمهوری اسلامی ایران، اطلاعات مربوط به بازه زمانی اعتبار ویزا درج می‌گردد. بدیهی است عدم مسافرت به ایران در طول این مدت به منزله باطل شدن ویزای صادر شده خواهد بود و درخواست کننده در صورت نیاز مجدد به سفر به ایران، نیاز به ثبت درخواست مجدد ویزا خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز
برای تکمیل و ثبت درخواست اخذ ویزا، لازم است مدارک زیر را آماده و در اختیار کارشناسان آژانس تیشتر تراول قرار دهید. بنابراین خواهشمندیم قبل از اقدام برای اخذ ویزا، از در دسترس بودن تمامی این مدارک اطمینان حاصل نمایید.


گذرنامه
برنامه سفر
رزومه علمی، کاری و یا حرفه‌ای
اسکن عکس پرسنلی مطابق با نیازمندهای اعلام شده
اسکن صفحه اول گذرنامه مطابق با نیازمندهای اعلام شده
اطلاعات دیگر - برخی از درخواست کنندگان بر حسب نوع ویزای درخواستی لازم است مدارک دیگری را جهت تکمیل درخواست فراهم نمایند.

 

مدیر سایت
  مدیر سایت