بیمه مسافرتی

1398/04/01

آژانس مسافرتی تیشتر تراول، طیف وسیعی از بیمه‌های مسافرتی مختلف را همراه با پوشش‌ها و شرایط متنوع به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین امور قبل از سفر، تهیه بیمه مسافرتی است، به خصوص زمانی که صحبت از سفرهای خارجی می‌شود. سفرهای خارجی در عین حال که دنیایی از جاذبه‌های ناشناخته را در بر دارند، می‌توانند منشا دنیایی از تهدیدات و خطراتی غیر منتظره نیز باشند.
بیماری‌های ناشی از تغییر آب‌وهوا، مسمومیت، سرماخوردگی و... برخی از تهدیدات مرتبط با سلامتی مسافر هستند. گم شدن مدارک شناسایی، گم شدن یا تأخیر بار، بروز مشکل حقوقی در صورت عدم رعایت قوانین و... نیز از جمله مشکلات دیگری هستند که ممکن است برای هرکسی در سفر اتفاق بیفتند. از آنجایی که معمولا در سفرهای خارجی، مسافران در حدی بر محیط، قوانین و زبان تسلط ندارند که بتوانند شرایط بحرانی را مدیریت کنند، بهتر است قبل از سفر چاره‌ای برای بروز احتمالی مشکلات اندیشیده شود. بیمه مسافرتی می‌تواند راه حل خوبی برای مقابله با این تهدیدها باشد.
همچنین بیمه مسافرتی علاوه بر پوشش مشکلات احتمالی در سفر، برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است و برای سایر سفارت‌خانه‌ها نیز توصیه می‌شود.
تعریف حقوقی بیمه نامه مسافرتی عبارت است از "پوشش صدمات بدنی و بیماری بیمه شده که پس از شروع سفر بروز نموده و یا عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که ابتلا به آن یا آغاز آن، پس از شروع سفر بوده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه شده یا نمایندگان وی شود."
آژانس مسافرتی تیشتر تراول، طیف وسیعی از بیمه‌های مسافرتی مختلف را همراه با پوشش‌ها و شرایط متنوع به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

 

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی
خساراتی که در صورت وقوع، بیمه مسافرتی از بیمه گذار حمایت می‌کند، پوشش نام دارد. این پوشش‌ها توصیف می‌کند که در صورت وقوع چه حوادثی، شرکت‌های بیمه چه خدماتی به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. بسته به اینکه بیمه مسافرتی را از کدام شرکت بیمه تهیه و از کدام طرح آن استفاده کنید، پوشش‌ها ممکن است متفاوت باشند.


مشکلات پزشکی و اورژانسی
هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان‌های خارج از کشور، یکی از مواردی است که بیمه‌ مسافرتی آن را پوشش می‌دهد. اگر بیمه شده در بیمارستان بستری شود هزینه آن تا سقف بیمه نامه قابل پرداخت است و اگر نیاز به بازگرداندن یا انتقال به مرکز مجهز داشته باشد، شرکت بیمه نسبت به انتقال وی به یک مرکز درمانی مجهز یا بازگرداندن به کشور محل اقامتش اقدام می‌کند.


هزینه‌های ضروری دندان‌پزشکی
بیمه مسافرتی هزینه‌های درمان مشکل دندان را تا سقف مقرر (که در بیمه‌نامه ذکر شده) پرداخت می‌کند. این هزینه‌ها اغلب شامل معالجه دندان‌درد، درمان عفونت و کشیدن دندان است.


هزینه دارو
درصورتی‌که داروهای ضروری بیمه‌گزار مفقود شود، حتی اگر این داروها قبل از سفر توسط پزشک تجویز شده باشد، شرکت بیمه هزینه ارسال دارو را برای بیمه‌گزار به‌طور کامل پرداخت می‌کند.


انتقال یا بازگرداندن فرد به کشورش در صورت بروز حادثه
در صورت وقوع بیماری یا حادثه برای بیمه‌گزار، شرکت کمک‌رسان موظف است اقدامات لازم را برای انتقال بیمار به یک بیمارستان یا مرکز درمانی و یا بازگرداندن او به کشورش انجام دهد. با توجه به وضعیت بیمه‌گزار آسیب‌دیده، شرکت کمک‌رسان در مورد بازگرداندن وی به کشورش یا مداوای او در محل تصمیم‌گیری می‌کنند. اگر آسیب ضروری باشد یا بنا به تشخیص تیم پزشکی نیازی به بازگرداندن بیمه‌گزار نباشد، نسبت به انتقال بیمه‌گزار به یک مرکز درمانی مجهز و درمانش اقدامات لازم را انجام می‌دهند.


مرگ
اگر بیمه شده در طول مدت سفر خود فوت کند، شرکت بیمه طرف قرارداد، هزینه مراسم کفن و دفن در خارج از کشور و یا بازگرداندن جسد متوفی به کشور را تقبل می‌کند.

 

کنسلی سفر و یا تغییر در زمان سفر
اگر به هر دلیلی سفر شما لغو شود، زمان سفر کاهش پیدا کند، به تاخیر بیفتد یا حتی مجبور به بازگشت شوید، می‌توانید از بیمه مسافرتی برای جبران خسارات استفاده کنید. دلایل قابل قبول توسط بیمه عبارتند از:
ابلاغ مقامات رسمی، فراخوانده شدن به عنوان شاهد، فراخوانده شدن به خدمت؛ درصورتی‌ که عضو نیروهای مسلح یا دیگر سازمان‌های امنتیتی یا دفاعی باشید، ممنوعیت دولتی سفر به مقصد مورد نظر، توصیه‌ رسمی به تخلیه‌ مقصد موردنظر، از دست دادن پرواز به‌ دلیل زمان‌بندی خطوط هوایی، تاخیر در پرواز به دلیل شرایط جوی، هواپیما ربایی، مرگ، آسیب جسمانی، کسالت، بیماری یا باردار.

 

گم‌کردن یا به‌سرقت اموال یا مدارک سفر
اگر در حین ورود شما چمدان و یا مدارک شما مفقود شود، شرکت بیمه کننده شرایطی را فراهم می کند که پس از گذشت چند ساعت در صورت پیدا نشدن چمدان، شما را به هتل برده و بعد از چند روز شما به صورت کاملا رایگان به کشور مبدا باز می‌گردانند. همچنین تعویق در صورتی که تاخیر در تحویل بار مشکلاتی برای شما در طول سفر ایجاد کند، اقلام ضروری به طور اضطراری برای شما فراهم می‌شود تا زمانی که بارتان را تحویل بگیرید.

 

درخواست خسارت در بیمه مسافرتی
نحوه پیگیری خسارت معمولاً بدین صورت است که موقع بروز حادثه، بیمه‌گزار باید با شماره‌ای که روی بیمه‌نامه مسافرتی خود درج شده است، تماس بگیرد؛ نام، شماره بیمه‌نامه و مدت اعتبار آن را بگوید و حادثه اتفاق افتاده را شرح دهد. طبق حادثه‌ای که رخ‌ داده شرکت کمک‌رسان اقدامات لازم را انجام می‌دهد. بعضی از شرکت‌های کمک‌رسان این خدمات را ندارند و بیمه‌گزار باید شخصاً خسارت خود را پیگیری و پرداخت هزینه کند؛ سپس با ارائه صورتحساب‌های پرداخت‌شده در سفر، هزینه خسارت‌های تحت پوشش بیمه مسافرتی را از کشور محل اقامت خود دریافت کند.

پرداخت خسارت در بیمه مسافرتی
نحوه پرداخت هزینه شرکت‌های کمک‌رسان در سفر دو نوع است؛ در یک حالت این شرکت‌ها با ارگانی که بیمه‌گزار برای رفع خسارت با آن سروکار دارد (مثل بیمارستان و...) ارتباط برقرار می‌کنند و هزینه خسارت را مستقیم با آنجا حساب می‌کنند. برای مثال اگر بیمه‌گزاری در سفر دچار آسیب جسمی شود و او را به بیمارستان منتقل کنند، شرکت کمک‌رسان هزینه درمان او را مستقیم با بیمارستان حساب می‌کند.

در حالتی دیگر شرکت کمک‌رسان هزینه خسارت واردشده را در صورت امکان به حساب بیمه‌گزار واریز می‌کند. برای مثال اگر هواپیمای بیمه‌گزاری 12 ساعت تأخیر داشته باشد، بسته به اینکه تحت پوشش کدام شرکت بیمه باشد، بین 90 تا 100 یورو خسارت باید دریافت کند. در این حالت شرکت کمک‌رسان این هزینه را در صورت امکان به حساب بیمه‌گزار واریز می‌کند.

درصورتی‌که بیمه‌گزار به دلایلی نتواند یا نخواهد هزینه خسارت خود را از شرکت کمک‌رسان در سفر دریافت کند، می‌تواند این هزینه را خود پرداخت کرده و با ارائه مدارک لازم، هزینه را در کشور محل اقامت خود دریافت کند.

این مدارک شامل بیمه‌نامه و صورتحساب‌های پرداخت‌شده مورد تأیید ارگان (های) ذی‌ربط است.

 

ویژگی‌های بیمه مسافرتی


زمان بیمه مسافرتی

بسته به مدت زمانی که قصد سفر دارید و می‌خواهید تحت پوشش بیمه مسافرتی باشید، نوع بیمه مسافرتی شما فرق دارد. انواع مدت زمانی که معمولاً شرکت‌ها بیمه‌نامه مسافرتی صادر می‌کنند، به‌صورت زیر است:

7 - 1 روز
15 - 8 روز
23 - 16 روز
31 - 24 روز
45 - 32 روز

62 - 46 روز
92 - 63 روز
شش‌ماهه
یک‌ساله

اگر ازجمله کسانی هستید که در طول سال زیاد سفر خارجی می‌روید، برای شما به‌صرفه‌تر است بیمه مسافرتی شش‌ماهه یا یک‌ساله تهیه کنید. در غیر این صورت فقط برای مدت سفر خود کافی است بیمه تهیه کنید.

 

سن بیمه‌گزار
شرکت‌های بیمه برای بیمه مسافرتی یک دسته‌بندی سن دارند و بسته به اینکه بیمه‌گزار در کدام‌یک از این دسته‌ها قرار بگیرد، نوع بیمه مسافرتی و نرخ آن متفاوت است. این دسته‌بندی به شرح زیر است:

تا 12 سال
13 تا 65 سال
66 تا 70 سال
71 تا 75 سال
76 تا 80 سال
81 تا 85 سال (یا بالای 81 سال)

 

سقف تعهدات
سقف تعهد حداکثر تعهد مالی است که شرکت بیمه به بیمه‌گزار دارد. برای مثال اگر سقف تعهد هزینه‌های درمانی یک طرح 30 هزار یورو باشد یعنی طبق شرایط بیمه‌ نامه مسافرتی، بیمه تا سقف 30 هزار یورو هزینه‌های درمان بیمه‌گزار را می‌پردازد.
سقف تعهد پوشش‌های مختلف در یک طرح متفاوت است. طرح‌های مختلف بیمه مسافرتی را با سقف تعهد هزینه‌های درمان آن می‌شناسند. برای مثال طرح 50 هزار یورویی یعنی سقف تعهدات هزینه‌های درمانی این طرح، 50 هزار یورو است.
هرچه سقف تعهد یک طرح بالاتر باشد، این طرح هزینه‌های بیشتری را در برابر پوشش‌ها شامل می‌شود و به‌تبع آن حق بیمه بالاتری دارد. در بعضی موارد طرح‌های دارای سقف تعهد بالاتر، پوشش‌های بیشتری هم شامل می‌شود.
سقف تعهدات معمولاً از 10 هزار تا 50 هزار یورو است.

 

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی
شرکت‌های بیمه کشورهایی که در سراسر جهان پوشش می‌دهند را به دسته‌های مختلفی تقسیم کرده‌اند و هرکدام از این کشورها را در یک دسته قرار داده‌اند. برای مثال بیمه مسافرتی سامان در دسته‌بندی بیمه مسافرتی خود، عراق، سوریه و عربستان را در یک دسته جای داده است. این دسته‌بندی در شرکت‌های بیمه مختلف متفاوت است. بیمه‌گزار باید با توجه به مناطقی که قصد سفر دارد، دسته موردنظر خود را انتخاب کند.
بی‌شک هر چه حوزه مناطق وسیع‌تر باشد، حق بیمه مسافرتی بالاتر است.

مدیر سایت
  مدیر سایت